Słomiany zapał – czyli kiedy poddajemy się

To bardzo powszechne zjawisko – czyli co prawda bardzo zależy nam na tym, aby regularnie ćwiczyć, pojawiać się na siłowni, w klubie sportowym, etc., ale jednak po pewnym czasie okazuje się, że nasze lenistwo jest spore, a silna wola zbyt słaba. Nie możemy dopuścić do takiej oto sytuacji, w której po paśmie mniejszych bądź większych sukcesów w trenowaniu, po prostu poddamy się. Uznamy, iż to nie dla nas – gra nie jest warta świeczki, nie nadajemy się do tego, mamy ciekawsze rzeczy do roboty.

Nie możemy pozwolić na to aby nas to dopadło

Błądzić jest co prawda rzeczą ludzką, ale przecież w naszym interesie jest to, aby pod żadnym pozorem nie doszło do takiej sytuacji, w której to my będziemy błądzili – niech inni błądzą, my powinniśmy dawać z siebie możliwie jak najwięcej. Przede wszystkim niesamowicie istotne jest to, aby w walce ze słomianym zapałem wykorzystać znajomych. Chodzi o to, że jeżeli powiemy wszystkim, iż trenujemy, chcemy powiedzmy schudnąć 20 kilogramów, to potem będzie nam trudniej się wycofać. Niby znajomi nie zrobią nam krzywdy, jeżeli się poddamy, nie będą zbytnio szydzić z nas, w końcu oni również są tylko ludźmi, ale jednak naprawdę nie wydaje się, aby perspektywa konieczności przyznania się do porażki przed znajomymi nie miała sprawić, że będzie nam się chciało chociaż odrobinę bardziej. Ciężko nie wspomnieć również o tym, że bardzo dużo daje prawidłowa dieta. Gdy człowiek odżywia się prawidłowo, ma niejako automatycznie więcej energii do ćwiczeń. Przecież lenistwo i słomiany zapał nie są tylko i wyłącznie naszym problemem mentalnym…

Pomoc i motywacja od instruktora lub trenera personalnego

Pamiętajmy również o tym, że bardzo dużo daje rozmowa z doświadczonym instruktorem. Instruktor sportowy to nie tylko taka osoba, która będzie nam mówiła jak ćwiczyć, będzie dawała nam wskazówki, dzięki którym wszystko będzie nam mniej więcej dobrze wychodziło. To również taka osoba, dzięki której będziemy mogli w tych najbardziej ciężkich dla siebie chwilach znaleźć ukojenie. Dobry instruktor jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda, co jak co, ale co do tego ciężko mieć naprawdę jakiekolwiek wątpliwości.